Harmonogram dnia w Domku Przedszkolaka

6.45-8.30 DZIECI PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA


Dzieci przychodzą do przedszkola, witają się z Paniami i spotykają przyjaciół. Jest to czas swobodnej zabawy, ale również czytane są książeczki i powstają pierwsze prace plastyczne. Jest to również czas na integrowanie się dzieci z różnych grup.

8.30-8.45 POWITANIE


W tym czasie dzieci witają się ze swoim nauczycielem i każda grupa udaje się do swojej sali. Czekając na całą grupę dzieci mogą porysować, wymieniać różne informacje oraz zbudować ciekawe budowle z ulubionych klocków. Ponadto w tym czasie również rozpoczynają się pierwsze zajęcia indywidualne, np. logopedyczne.

8.45-9.30 ŚNIADANIE


Rozpoczynają się przygotowania do śniadania. Wszyscy myją rączki i zasiadają na swoich miejscach, a dyżurni nakrywają do stołu. O godzinie 9:00 rozpoczynamy śniadanie. Dzieci zjadają, np. samodzielnie przygotowane kanapeczki.

9.30-11.45 ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE


Małe Brzuszki są pełne. Wszyscy dotarli już do przedszkola. Czas zacząć pierwsze zajęcia dydaktyczne w kole. W tym czasie się także rozbudzamy na zajęciach ruchowych, a dużą porcję wiedzy językowej zdobywamy na zajęciach z języka angielskiego.

11.45-12.15 OBIAD - I DANIE


Urozmaicone zajęcia sprawiły, że Przedszkolaki znów muszą napełnić brzuszki. Myją rączki i jedzą pyszną zupkę.

12.15-13.45 POOBIEDNI ODPOCZYNEK


Dzieci bawią się w ogrodzie przedszkolnym, wychodzą na ciekawe spacery, a młodsze grupy zasypiają. Kiedy pogoda nie pozwala na wyjście, Przedszkolaki grają w gry i swobodnie wykorzystują czas przy stolikach. Odbywają się również niektóre zajęcia dodatkowe, np. taniec.

13.45-14.15 OBIAD - II DANIE


Czas na umycie rączek i zjedzenie drugiego dania. Mięsko i warzywa sprawią, że Przedszkolaki nabiorą sił na drugą połowę dnia.

14.15-16.00 POPOŁUDNIOWE ZAJĘCIA


W tym czasie odbywa się druga część zajęć dydaktycznych oraz zajęcia dodatkowe.

16.00-16.15 PODWIECZOREK


Dzieci jedzą podwieczorek składający się z pysznych sezonowych owoców i warzyw oraz zdrowych kanapeczek.

16.15-18.00 POPOŁUDNIOWE ZAJĘCIA I ZABAWY


Dzieci spędzają czas na wspólnych zabawach i zajęciach w swoich grupach. Jest to również czas na indywidualne nadrobienie zaległości wynikających ze wcześniejszych nieobecności. Oczekując na rodziców dzieci czytają bajki, rysują, bawią się na placu zabaw oraz grają w gry edukacyjne.