Prowadząca: Agnieszka Górska

Ukończyła studia pedagogiczne (pedagogika opiekuńczo - wychowawcza) i studia podyplomowe z zakresu terapii i wspomagania dzieci z problemami rozwojowymi na UW oraz Studium dla Pracowników Służb Społecznych. Swoją pasję rozwija uczestnicząc w licznych warsztatach samorozwojowych oraz warsztatach rękodzieła. Prowadzi warsztaty plastyczne w Pracowni, w szkołach, w przedszkolach, a także warsztaty dla nauczycieli i wychowawców, oraz warsztaty twórcze dla kobiet. Współpracuje z Centrum Kreatywności Dziecięcej „Aureliuszowo” (projekty plastyczne), Małą Filmówką (przygody z tworzeniem scenografii i charakteryzacją do przedstawień), Instytutem Doskonalenia Kadr Pedagogicznych EDUKACJA (warsztaty pracy twórczej z dzieckiem dla uczestników kursów pedagogicznych) i oddziałami PSAiP KLANZA (warsztaty dla nauczycieli). Jest autorką książek kucharskich dla dzieci z serii "Dzieci gotują.

W pracy twórczej z dziećmi wykorzystuje doświadczenie matki i wychowawcy oraz wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie dziewiętnastoletniej pracy z dziećmi. Dba o to by tworzyć przyjazną przestrzeń, w której będą działy się dobre i ważne rzeczy.

Pani Kredka

Na warsztatach plastycznych na dzieci czeka przygoda z plastyką i twórcza zabawa. W trakcie plastycznych zabaw przedszkolaki poznają różnorodne techniki plastyczne, poszukują własnych środków wyrazu, odkrywają sposoby wykorzystywania różnych materiałów do tworzenia, uczą się precyzji, ale także szaleństw na dużym formacie, dokładnie odtwarzać rzeczywistość oraz przekładać na papier to, co mieści ich wyobraźnia. Poznają własne możliwości popełniając błędy i samodzielnie poszukując najlepszych rozwiązań. Zajęcia prowadzone są tak, by rozbudzić w dzieciach zdolności. Uczą się jak mogą wykorzystać materiały plastyczne, by wyrazić siebie i swoje emocje. Odkrywają własną drogę, szlifują ją, a jednocześnie uczą się poszanowania czyjejś odmienności. Po co to wszystko? Żeby rozwijać pomysłowość. Żeby tworzyć używając niewyszukanych materiałów i wyobraźni. Żeby dzieci były bystrymi obserwatorami świata, ludzi i przedmiotów. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach. Instruktor zapewnia dzieciom przyjazną, twórczą atmosferę, wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia.
Rodzice zainteresowani przebiegiem zajęć, mogą po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącym, uczestniczyć w wybranym warsztacie z dziećmi, poczuć, posmakować jak to u nas jest.